Indonéský ostrov Sulawesi je tak trochu rájem pro všechny. K vidění je nádherný podvodní život, korálové útesy, ale také zajímavé a autentické zvyky místních obyvatel.
Nejvýchodnější část Indonésie a také nejvíc odlišná. Provincie Irian Jaya, kde žijí bývalí kanibalové na úrovní doby kamenné. Alespoň to se stále můžete dočíst v mnoha cestovních průvodcích. Lákadlo na cestu jak má být.
V Banjarmasinu se k místní dopravě hodí stjeně dobře loď jako minibus. Rozhládá se totiž mezi říčními kanály. Však se Bajramasinu také říká Indonéské Benátky.
Dayakové jsou původní obyvatelé Kalimanatu (Indonéská část ostrova Borneo). Žili zde po staletí život ve své vlastní kultuře. Najít Dayaky, kteří žijí v souladu se starými tradicemi je težší a těžší. Nám se to podařilo až uprostřed ostrova v odlehlých horách Apokayan.
Siberut je malý ostrov, který se nachází jižně od Sumatry. I přes svojí blízkost k civilizované Sumatře se zde vyvinula jedinečná kultura přírodních lidí kmene Mentawaj.
Orangutani jsou jedinými zástupci lidoopů, které je možno spatřit mimo Afriku. V současné době je možno orangutany spatřit pouze na Sumatře a na Borneu.
Na Kalimantanu se dá najít úplně všechno včetně dimantů. Pojďmě se podívat, jak se zde diamanty těží tradičním způsobem s minimem techniky.
Navštívit Papupu (dříve nazývanou Irian Jaya) je jako návrat do doby kamenné. Polonazí domorodci, vybaveni pouze kamennými nástroji, stále žijí v okolních těžko přístupných horách.
Sopek je Indonésie plná. Ale není sopka jako sopka. Kawah Ijen je zajímavá tím, že se zde těží síra atypickým způsobem.
Komodský varan bude zřejmě největší žijící ještěr na světě. Dorůstá až tří metrů a vážit může až sto kilogramů.
Podívejte se na fotogalerii z Indonésie.
Další důležité informace pro cestu do Indonésie.
Aktuální kurz: 1 EUR =