Madagaskar je svět sám pro sebe. Ať už se jedná o jedinečnou floru a fauna, tak i překvapivě co se týče je geologie. V jeho západní části se totiž vyskytují různě velké krasové oblasti plné jeskyní, podzemních řek a různých skalních útvarů. Většinou se jedná se o oblasti vápencových skal, které se za miliony let zformovaly do bizardních vysokých "věží" (či sloupů). Místní je nazývají tsingy (anglicky pinnacles).
Národní park Tsingy de Bemaraha je největší oblastí, kde se tsingy na Madagaskaru vyskytují (menší tsingy můžete vidět i například v Reserve Speciale de l'Ankarana). Celý tento park zahrnuje oblast 152 000 hektarů. Zajímavostí tohoto parku jsou právě již zmiňované krasové "věže" které svojí výškou dosahují více než stovky metrů. Jsou zformovány z tvrdého vápence. Prohlížet je můžete jak ze země, kde procházíte soutěskami a jeskyněmi mezi nimi, tak i ze shora. Nejdříve ovšem musíte vystoupat na jejich vrchol. Naštěstí to není nic složitého, v parku je vybudována cesta, která toto umožňuje. Stačí jen horolezecké úvazy pro jištění, neboť cesta je poněkud strmá a úzká. Při pohledu z výšky je jasné, že toto jištění není od věci. Pohled do stometrové hlubiny, kde všude jsou jen skály, donutí člověka myslet na svoji bezpečnost. Vrcholky skal jsou neskutečně ostré a špičaté. Je to jak stát na kamenných nožích. Přidržet se skály také není nic příjemného - skály jsou pěkně ostré. Obecně skály vypadají velice nepřístupně a nebezpečně, na druhou stranu ovšem krásně. Je nepochopitelné, jak příroda dokázala tyto tvary vymodelovat. Žádny povrch tu není rovný, vše je různě zkosené, ostré, špičaté. Podle geologických výzkumů zde dříve bývalo moře, které vytvořilo základ skalám. Jak moře ustupovalo a skály vystupovaly na vzduch, začala na ně působit eroze, vítr a déšť, které jsou prý za ostré tvary a špičáky začaly pomalu vznikat. Nevznikaly ale nijak rychle, na dnešní formace bylo potřeba miliónů let.
Překvapivě i zde na skalách rostou květiny. Stačí trocha naváté půdy a již je zde zachycena květena. Jak na skalách květiny získávají dostatek vláhy a živin je malá záhada. Oblast je celkem horká a v období sucha i bez častých dešťů. Naopak v době dešťů je často díky vodě nepřístupná. Na zemi mezi skalami je celkem hustá vegetace.
Národní park Tsingy de Bemaraha se nachází v západním Madagaskaru cca 400 kilometrů západně od hlavního města Antananarivo.